Anna on kogenud teenusedisainer ja disainibüroo Savvy Design
Collaborative asutaja. Varasemalt on Anna juhtinud ühte maailma esimest ja
tunnustatumat teenusedisainibürood Transformator Design (Stockholm, Rootsi). Keskendudes inimkesksele disainile aitab Anna Rootsi suurimatel organisatsioonidel äri edendada. Disain nii lõpptulemuse kui ka protsessi mõttes, aitab luua suurepäraseid kliendisuhteid.
Arne on rahvusvaheliselt tunnustatud teerajaja ja arvamusliider teenuse disaini ja disainmõtlemise valdkonnas, sidudes edukalt ärimõtlemise ja loomingulise mõtlemise. Tal on laialdased kogemused disainmõtlemise koolituste ja meistriklasside arendamises. Tema loodud koolitusi nagu “DT Bootcamp” ja “Customer Journey LAB” on läbi viidud mitmes ülikoolis. Samuti on ta aidanud teostada organisatsioonisiseseid koolitusi ja meistriklasse. Arne on rahvusvahelise disainmõtlemise konverentsi Design Thinking Conference (http://www.designthinkingconference.com) asutaja.
Elsa on Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse (RAKE) analüütik, kes tegi Eesti ettevõtete ja sihtasutuste disainikasutuse kordusuuringu (esimene uuring tehti 2013. aastal), mis valmis novembri alguses. Elsa on õppinud majandust ning magistrikraadi omandanud info- ja teadmusjuhtimises ning enne RAKEsse suundumist töötanud digiturunduse spetsialistina Estraveli tütarettevõttes Aero Travel.
Endrus on Walleniumi asutaja ja tegevjuht. Wallenium on Eesti ja Soome üks suurimaid vaheseinatootjaid. Alates 1999a tegutsenud ettevõttes on lisaks meeskonna juhtimimisele tema suureks kireks innovatsioon, mille viimase aja väljapaistvamaks tulemuseks on Silen Space kontseptsiooni turule toomine. Silen on modulaarsete vaiksete ruumide lahenduste tootja ja müüja. Lisaks tootele tõi Silen turule tootekonfiguraatorid, millest väärib esiletõstmist unikaalne liitreaalsuse lahendus Silen AR. Silen-i veebilehekülg, mis valmis agentuur Velveti kaasabil, auhinnati hiljutisel disainikonkursil Balticbest pronksise auhinnaga.
Jane on innovatsioonibüroo Design Minds asutaja, koolitaja ja disainmõtlemise treener. "Usu disainmõtlemisse andis mulle 6 aastat Eesti Disainikeskuse juhi kogemust teenusedisaini koolituste, meistriklasside ja äri- ja avaliku sektori innovatsiooni programmide läbiviimisel. Nägin reaalset muutust teenustes ja teenusepakkujate mõttemaailmas - disainmõtlemine aitab jõuliselt liikuda inimkesksemate lahenduste suunas". Jane on loonud ja juhtinud disaini- ja innovatsiooniprogrammi Disainibuldooser, mis täna kannab nime Disaini Meistriklass (https://www.eas.ee/teenus/disainimeistriklass/). Jane on meistriklassi juhtiv koolitaja.
Joel Kotsjuba on teenusedisainer ja kasutajauuringute läbiviija disainiagentuuris Velvet. Oma igapäevases töös on ta pühendunud inimeste, ettevõtete ja organisatsioonide vajaduste mõistmisele ning väärtust loovate teenuste ja protsesside süsteemsele disainimisele. Üha enam puutub ta erinevate projektide juures kokku ka ettevõtete disainivõimekuse tõstmisega. Tänavusel Eesti Disainiauhindade konkursil pälvis ta kulla teenusedisaini kategoorias Velvet Run uue praktikaprogrammi eest.
Kaja on teenusedisainer ja partner disaini- ja tarkvaraarendus ettevõttes Proekspert. Sel kevadel oli ta lisaks külalislektor Tartu Ülikoolis. Ta on loonud kogemusi nii digitaalsetele teenustele kui ka füüsilisele tootele. Tema kirg inimestes esile tuua varjatud potentsiaali, viis loovuse ja disainimõtlemise kursuse käivitamisele ja läbiviimisele Proeksperdis. Kursuse, kus teooria on põimunud mänguliste ülesannetega, eesmärgiks on viia disainmõtlemine ettevõttes strateegilisele tasemele.
Lauri Hirvesaar on maailma mainekamal innovatsioonikonkursil Edison Awards pronksmedali pälvinud Cleveroni pakirobotite peadisainer. Pakiroboti viimine maailma absoluutsesse tippu on võtnud 6 aastat ja niikaua on olnud Lauri ka Cleveroni arendusmeeskonnas. Cleveroni pakiroboti unikaalsus seisneb senisest efektiivsemas ruumikasutuses. Nimelt mõõdab robot paki suuruse ja loob vastavalt sellele vajalike mõõtmetega koha. Võrreldes tavaliste pakikappidega, võimaldab Cleveroni innovaatiline robot mahutada kuni kolm korda rohkem saadetisi. Lauri on öelnud, et “Cleveroni väga oluline otsus on see, et on julgetud midagi ise looma hakata, selle asemel, et näiteks teistele allhanke korras toota. See on loonud nii võimaluse kui vajaduse disainiks ja tootearenduseks." Lauril on tootedisaini magistrikraad eesti Kunstiakadeemiast.
Marko on sotsiaalteadlane ja rakendusuuringute ekspert, kes keskendub kasutajatele, disainile ja sotsiaalsele sekkumisele. Marko on ka Sotsiaalse Innovatsiooni Labori, kus ta püüab arendada ja edendada koosdisainimise ja disainmõtlemise lähenemisi, kaasrajaja. Ta töötab Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudis kommunikatsiooniuuringute lektorina. Ta on teadlasena läbi viinud uurimusi nii tänapäevase religioossuse, terviseküsimuste, sotsiaalsete sekkumiste kui disaini kohta. Marko õpetab erinevates Eesti ülikoolides magistritaseme kursuseid disainiantropoloogia, rakendusliku antropoloogia ja koosdisainimise alal. Tal on doktorikraad religiooniuuringutes.
Martin Pärn, Tallinna Tehnikaülikoolii professor, TTÜ ja EKA rahvusvahelise ühisõppekava Design & Technology Futures juht, iseasi disainibüroo juhtivpartner.
Dr. Mikko Laukkanen on spetsialiseerunud kliendikogemuse juhtimisele, teenusedisainile, strateegilisele turundusele, ärimudeli innovatsioonile ja innovatsiooni juhtimisele. Mikkol on laiapõhjaline suurte rahvusvaheliste ettevõtete nõustamise ja uuringute läbiviimise kogemus, ta on populaarne lektor ja nõutud avalik esineja. Mikko on strateegilise mõtlemise treener ja mitmete kogemuslike õppemeetodite teerajaja. Täna töötab Mikko akadeemilise direktorina Aalto Ülikooli Executive Education (Aalto EE) programmis ja vastutab Aalto EE programmide akadeemilise kvaliteedi eest. Mikko Laukkanenil on Aalto University School of Business doktorikraad ärijuhtimises ja Helsinki School of Economics magistrikraad turunduses.
Rasmus Pedanik töötab innovatsiooni disainerina ja koosloome võimaldajana, olles ekspert disainmõtlemise ja probleemilahenduse alal. Rasmus on innovatsioonibüroo Design Minds asutaja ja Eesti Sotsiaalse Innovatsiooni Labori kaasrajaja. Rasmus arendab ja rakendab disainmõtlemise ja koosloome meetodeid komplekssete probleemide lahendamiseks ja ettevõtete ärimudelite tugevdamiseks. Rasmus on korraldanud üle 100 probleemilahenduse töötoa, samuti läbib ta Tartu Ülikoolis doktorantuuri, mille raames ta uurib, kuidas erinevad meeskonnad lahendavad eri sorti probleeme. Lisaks on ta ettevõtja, täpsemalt Muhu Pagarite kaasomanik.
Tarko on Memoris Matusebüroo ja Memoris Krematoorium asutaja ja partner. 2016 aastal sai Memoris Matusebüroo Eesti Disainiauhindadel mõttemaailma muutva uuendusliku teenuse auhinna. Uue, elu väärtustava, suhtumise ja läbimõeldud teenustega on Memoris kiiresti võitnud turuosa. Tarko on Õigusteaduste magister ja kaitseb sel aastal kommunikatsioonialast magistritööd. Üle 10 aasta on Tarko pidanud oma praksist Tuisk&Co OÜ, mis pakub õigusteenust peaasjalikult prekonnaõiguse, asjaõiguse ning ehitus-ja planeerimisõiguse valdkonnas.
Tiina on psühholoog, koolitaja, konsultant ja nõustaja, kelle peamisteks uurimisteemadeks on tööõnn, tasakaalus elu ja terviklik töökultuur. Aastatel 2011-2017 tegutses Tiina tarkvaraarendusettevõtte AS Proekspert tööõnnespetsialistina ja disainis omanäolise personalifilosoofia, millega võitis 2017. aastal Euroopa äriauhindade konkursil: European Excellence Awards in Human Resources, I koha kategoorias Future Workplace 4.0, edestades sellega Coca-Cola European Partners Germanyit, Deutsche Telekomi ja Henkelit. Tiina on kirjutanud kokku kuus raamatut, millest viimane on “Tööga õnnelikuks” . Tiina on kaubamärgi Aaretesaar.ee asutaja, kus ta tegeleb karjäärinõustaja ja terapeudina. Viimase 15 aasta vältel on ta püüdnud jälile jõuda tööõnne valemile, mis keskendub inimeste tööalase pühendumise ja organisatsioonide kasvu seoste uurimisele.
Vaiko suurimaks kireks on endas ja teistes maksimaalse potentsiaali välja toomine läbi inimestele positiivse mõju loomise. Ta on üle kümne aasta praktiseerinud erinevaid enesearengu metoodikaid ja mõtteviise ning samal ajal olnud erinevate meeskondade ja ettevõtete kultuuride arengu juures. Kogemus scrum kogukonna eestvedajana Skype’is ja mentorina Proeksperdis, viis ta mõistmiseni, et iga muutus saab alguse mõtteviisi muutusest. Nüüd on ta pühendunud tööriistade ja töötubade loomisele ning avalikule kõnelemisele, et aidata inimestel oma reaalsuses suurim võimalik hüpe teha. Tema missiooniks on inspireerida organisiatsioone leidma sügavam mõte oma eksistentsile ja pakkuda rohkem väärtust inimestele nende ümber. UnKnow disainmõtlemise mängu idee autor ja eestvedaja.