Comment

Stefan Moritz: Disaini äriline väärtus


Tänavuse konverentsi läbiv teema on mõtestada lahti ja uurida, kuidas juhtida disainiprotsesse ettevõttes nii, et uute kasutajakesksete lahenduste kaudu avaneksid uued kasvuvõimalused ja investeering disaini oleks tasuv. Seetõttu kutsusime konverentsi avama McKinsey disainidirektori Stefan Moritza. Stefan selgitab isikliku kogemuse varal, miks disaini tõsiseslt võtvad ettevõtted on kaks korda edukamad kui teised.
Nimelt on McKinsey 2018. aastal läbiviidud uuringu "Disaini äriväärtus" kohaselt disaini ja silmapaistva äritulemuse vahel tugev seos ning disainipõhise kasvu potentsiaal on tohutu nii toote- kui ka teenussektoris. Ometi on ettevõtted disaini rakendamises pigem tagasihoidlikud. Ainult 10% ettevõtetest mainitud uuringus vastas, et on disainipotentsiaali täiel määral rakendanud.

Aga mida disaini rakendamine ettevõtte jaoks tähendab?

Ettevõtted, kes disaini usuvad, võimestavad meeskondi disainiprotsesside juhtimisel ja meetodite kasutamisel. Seejuures ei ole disain jäetud üksnes disainerite tööpõllule vaid kasutajakeskne mõtteviis on iseloomulik igale töötajale. Edukad ettevõtted kaasavad disainerid ettevõtte juhtimisse ja strateegia loomesse, mõõdavad disainiga seotud investeeringute mõju, maandavad riske prototüüpimise kultuuri edendamise läbi, kutsuvad ellu jätkusuutlike süsteeme klientidelt vahetu tagasiside saamiseks ja nende rahulolu mõõtmiseks jpm.

Kes on Stefan Moritz?

Praktiline visionäär ja üleilmselt tunnustatud arvamusliider Stefan on juhtimiskonsultatsioonifirma McKinsey vanemekspert ja disainidirektor. Maailmas esimesena teenusedisaini magistrikraadi omandanud energiast pakatav 18-aastase rahvusvahelise kogemusega Stefani eesmärk on võimestada organisatsioone, käivitades muutusi ettevõtetes inimeste juhitud innovatsiooni abil, mis aitab neil ületada klientide tulevikuootusi. Üleilmses teenusedisaini kogukonnas on ta kliendikogemuse meister ja ekspert, mainekas kõneisik ja eestvedaja.

Loe esinejate kohta lähemalt SIIT ja kohtume 21. oktoobril Fotografiskas!

Add a comment

Email again: