Tom Morgan: Disainerid ei päästa maailma, aga…
Tom Morgan on olnud vabakutseline tootedisainer, konsultant ning disaini- ja loovjuhtimise vanemõppejõud. Nüüd on ta ANTI brändistrateeg ja juhtivpartner Bergenis. Konverentsil avab ta ühe ainulaadse kasutajate kaasamise protsessi tausta, mille tulemusena loodi narkomaanidele elupäästev vastumürgi kapsel Ventizolve. Projekt on alles lapsekingades, kuid ainuüksi esimese kuue kuu jooksul kasutati Ventizolve’i Norras elu päästmiseks 600 korda.
Üks Tomi hingelähedasemaid teemasid ongi disaini mõju hindamine, mille kohta ta ütleb, et tegu on mõnevõrra segase ja keerulise teemaga. Sellegipoolest oli ta nõus sel teemal paari huvitavat nippi jagama
Näpunäited disainimõjude paremaks hindamiseks:
Tomi sõnul on see vaid lühike ülevaade, kuid see-eest hea sissejuhatus teemasse. Tule konverentsile, et tema kogemustest rohkem kuulda!
Näpunäited disainimõjude paremaks hindamiseks:
- Raamista eesmärgid ja seosta need äristrateegiaga kohe algusest peale – halb eesmärgistus on halb projekt ja punktide ühendamisel on mõju raskem näha.
- Huvirühmade määratlemine – disain ei saa ennast ise mõõta, see nõuab nii organisatsioonisiseseid kui ka -väliseid andmekogumeid, mis tulevad näiteks raamatupidajatelt, müügianalüütikutelt ja klienditeenindusest. Sellele saame lisada toote- ja kommunikatsioonialase andmeanalüütika.
- Ole kursis oma organisatsiooni minevikuga, et mõõta seda, mis oli ja seda, mis nüüdseks on muutunud.
- Suhtu kriitiliselt kõigisse välistesse teguritesse ning hinda mille puhul on disainist kasu olnud või mida disain negatiivselt on mõjutanud.
- Kõik kalad ei mahu kunagi korraga ühte võrku – tunne rõõmu oma võitudest ja ära üle pinguta, sest disain on pidevalt arenev protsess. Keskendu sellele, mida saad mõõta.
Tomi sõnul on see vaid lühike ülevaade, kuid see-eest hea sissejuhatus teemasse. Tule konverentsile, et tema kogemustest rohkem kuulda!